האם משבר הקורונה הוא גם הזדמנות?

ישנה אגדה אורבנית ידועה הטוענת שבסינית לאותה המילה יש שתי משמעויות – משבר והזדמנות. אבל גם אם מדובר רק באגדה אורבנית סינית, יש משהו ברעיון שבכל משבר טמונה גם הזדמנות.
משברים מוציאים אותנו משגרת היומיום ומעוררים אותנו לחשיבה, לטוב ולרע.
אני בטוח שאתם חווים את מגפת הקורונה כמשבר – אישי, משפחתי, תעסוקתי, ועוד. כולנו, כל תושבי כדור הארץ, בתוך המשבר. ובאופן לא מפתיע, המשבר הזה מייצר אצלנו מחשבות והרהורים על המשך החיים והקריירה.
העת הזו מזמינה אותנו להפוך את ההרהורים האלו למשהו יותר מוצק. זהו זמן קלאסי להרהר באופן מסודר על חיינו – על העבר שהיה, על ההווה הקיים, ובמיוחד על העתיד שעליו אנחנו ממש יכולים להשפיע.
ובקיצור, מה אני מציע לעשות כדי לחזק את תחושת השליטה שלנו בחיים?
לקחת על עצמכם משימה שמטרתה להגדיר את "העתיד הרצוי" שלכם, איך אתם רוצים שייראו חייכם מעתה והלאה בכל מעגלי החיים שלכם – החיים האישיים, זוגיות, משפחה, קהילה, קריירה, תחביבים, ועוד. למשימה הזו שלושה מרכיבים:
1. מקום – מציע לבצע את המשימה במקום שקט ורגוע, שונה מהיומיום שלכם, לא בבית או במשרד. לא קל למצוא מקום כזה כרגע, אך אני ממליץ להתאמץ כי אתם רוצים לחשוב במנותק מהמציאות היומיומית שלכם.
2. זמן – מציע להקצות למשימה שעתיים שלוש, בלי לחץ, כדי לאפשר לעצמכם להרהר בניחותא.
3. שיטה – זה כבר תלוי בדרך שבה נוח לכם לחשוב ולתעד את מחשבותיכם. יש לפחות שלוש שיטות טובות לתעד את הרעיונות שלכם – לכתוב / לשרטט / להקליט את מה שעולה לכם בראש.
"If you want to know your future, create it" .
יאללה לעבודה, בהצלחה.